Dnia 17 maja 2016 r. w Głogowie, na Placu Kolegiackim 10 odbędzie się V Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiel. Jest to kolejne spotkanie organizowane przez Radę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przy wsparciu Dyrektora WNK ks. dra Wojciecha Lechów. Tegorocznym organizatorem jest Zespół Szkół w Przedmościu wspierany przez Wójta Gminy Głogów – Joannę Gniewosz.
Podczas uroczystości odbędzie się rozstrzygnięcie Metropolitalnego – XV Głogowskiego Konkursu Papieskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. Hasło przewodnie konkursu to Jan Paweł II – Patron Rodziny.
„Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, żeby ta szkoła mogła pozostawać sobą.  Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem – czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą – że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń” Homilia, Katowice 20.06.1983 r.
Hasło to przyświecać będzie spotkaniu rodziny naszych szkół.
Częścią centralną uroczystości będzie Msza święta z udziałem J.E. Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Uczniowie wezmą udział w grze terenowej „Śladami wartości św. Jana Pawła II”. Wśród uczestników zabawy wylosowany zostanie Puchar Wójta Gminy Głogów. Budowanie tradycji zjazdów rodziny szkół im. Jana Pawła II ma na celu propagowanie wartości głoszonych przez Papieża Polaka oraz wspieranie rozwoju młodzieży. Serdecznie zapraszam  do wzięcia udziału w tej doniosłej uroczystości dyrektorów, nauczycieli i uczniów włączonych do naszej rodziny.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przedmościu
Aneta Czyrko