W czwartek 23 maja w Lubsku odbył się II zjazd szkół im. Jana Pawła II naszej diecezji oraz IV Dekanalny Przegląd Piosenki Religijnej „Rozśpiewane Anioły”.

Organizatorem spotkania była Rodzina Szkół im. Jana Pawła II diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku.

Rodzina szkół im. Jana Pawła II została powołana dwa lata temu przez bp. Stefana Regmunta. Zrzesza ona prawie 40 szkół należących do naszej diecezji. Celem takich spotkań, jak to dzisiejsze, jest koordynowanie pracy i wyznaczanie planów działania na następny rok w duchu nauczania Jana Pawła II. Diecezjalna rodzina szkół im. Jana Pawła II ma swój statut zatwierdzony przez biskupa diecezjalnego – w powiedział ks. dr Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Mszy św. na rozpoczęcie spotkania przewodniczył bp Stefan Regmunt. Po niej dyrektorzy szkół wysłuchali konferencji ks. dr. Grzegorza Cyrana, a pozostali uczestnicy spotkania udali się do Sali widowiskowej, gdzie odbył się IV Dekanalny Przegląd Piosenki Religijnej „Rozśpiewane Anioły”. Podczas przeglądu zaprezentowano utwory kandydujące na hymn szkół im. Jana Pawła II w naszej diecezji.